İngilizce iyi geceler

24.05.2021
692
İngilizce iyi geceler

İngilizce İyi Geceler…

İngilizce’de iyi geceler nasıl söylenir ve nasıl okunur? Tatlı rüyalar İngilizce ne demek? İngilizce iyi akşamlar yazılışı ve telafuzu.

Bu tür Diyaloglar Yabancı dil öğrenirken en doğru şekilde öğrenilmeli.  Avrupa ülkelerinde İngilizce genel olarak üst seviyede bilinen ve konuşulan bir dildir. Bu çeviriye neden bu kadar önem verildiğini kısaca izah edelim.

İngilizce’yi Öğrenirken Daha önce diğer konularda bahsettiğimiz gibi, bazı önemli cümleler ve kelimeler vardır. Bunlar muhakkak bilinmesi gereken Temel konulardır. Ezbere dayalı olan bu kategorideki cümleler Selamlaşma, vedalaşma, iyi dilekler sunma, Teşekkür etmek, rica etmek gibi saygı ile, kültür ve medeniyette alakalı önemli ve klasik cümlelerdir.

Öğrenmek istediğiniz dilde seviyenizi kağıda dökmek ve bir dil belgesi almak için uğraşmaya başladığınız zaman karşınıza böyle metinler, sorular çıkacaktır. Özellikle şunu bildirmek isterim. Bir mail veya mektuba başladığınızda, karşınızda var sayılan kişiye Günaydın, iyi günler, iyi akşamlar gibi cümleler kurmadan yazığınız şeyler bir o kadar önemsiz olacaktır. Saygı ile hitap etmek oldukça önem arz eden bir unsurdur.

İyi geceler dilekleri ile hiç kimse iyi bir gece geçirmez, bunu neden söylüyoruz peki? iyi dileklerin sahibi kişiler karşısındaki kişide yumuşak kalpli, saygılı ve nazik bir karakter algısı uyandırır.


İyi geceler : Good night

Okunuşu : Gud nayt

İyi akşamlar : Good evening

Okunuşu : Gud ivnin

Sleep tight : iyi uykular

Okunuşu : Slip tayt

sweet Dreams : Tatlı Rüyalar

Okunuşu : Swit driimz

İngilizcedersler.net copyright © 2023 tüm hakları saklıdır.