İngilizce Bilmenin Faydaları 

04.04.2021
471
İngilizce Bilmenin Faydaları 

İngilizce Bilmenin Faydaları 

İngilizce dünyada en çok kullanılan dillerin başında gelir. Dünyanın neresine gidilirse gidilsin, mutlaka İngilizce konuşan insanlarla karşılaşılır ve ihtiyaçlar bu dille karşılanabilir. Uluslararası dil olarak da nitelendirilen İngilizce, birçok ülkenin birinci ya da ikinci resmi dili olarak karşımıza çıkar. Resmi dil olmayan ülkelerde de anadilden sonra öğrenilecek ilk yabancı dil olarak kabul edilir. İngilizce öğrenmenin öğrencilerimize kazandıracağı avantajlardan bazıları aşağıda incelenecektir.

1- Dünya Genelinde Daha Fazla İnsanla Sağlıklı İletişim Kurulabilir 

İngilizce bilen insanlar dünyanın her yerinden insanla iletişim kurabilir. Bu sayede uluslararası çalışan şirketlerde ve kurumlarda iyi bir pozisyonda çalışmak mümkün olacaktır. çalışılan kurumun dış ülkelerdeki partnerleriyle bağlantılar sağlanabilir, ya da uluslararası boyutta iş bağlantıları kurulabilir.
Günümüzde internet sayesinde iş dışında da uzak lokasyonlardaki insanlarla iletişim kurulabilir. Yabancı bir ülkede edinilecek bir dost ile edilen sohbetlerde yeni bilgiler edinilebilir, farklı tecrübeler kazanılabilir.

2- Seyahatler Daha Eğlenceli Hale Gelir 

İngilizceyi iyi bilen bir insan yurt dışı seyahatlerinde kendi imkanlarıyla iletişim kurmanın ve işlerini yürütmenin özgürlüğünü ve mutluluğunu yaşayacaktır. Çünkü İngilizce her yerde geçerli bir dil olarak görülür. Resmi dil olarak kabul edilmeyen ülkelerde bile yerli halktan İngilizceyi konuşanlar çıkar. Bu sayede kalacak yer, yeme, içme, ulaşım gibi konularda kimseye muhtaç olmadan işleri yürütmek keyiflidir. İngilizce bilmek yurt dışı seyahatlerde kişiyi özgür kılar.

3- Daha yüksek ücretlerle İş Bulma Şansı Artar 

Günümüzde ülkemizdeki şirketlerin çok büyük kısmı yabancı ülkelerdeki kişi ve kuruluşlarla ticari ilişkiler içindedir. Bu nedenle eleman alımlarında bu ticari ilişkilere katkı sağlayabilecek dil bilen insanlar tercih edilir.
İş başvurularında cvlerde bir ya da daha fazla dilin en az iyi derecede biliniyor olduğuna dair bilgiler etkileyici olacaktır. Hiç dil bilinmemesi ya da az biliniyor olması ise iş başvurusunu inceleyenler için bir yetersizlik göstergesidir.
İyi derecede İngilizce bilmek, herkesin yapamayacağı işleri yapma kabiliyeti sağlayacağından ücretlerin de artmasını sağlar.

4- Yabancı Dil Öğrenen Beyin Daha Aktif Olur 

Uzmanların açıklamalarına göre beynimizde hiç kullanılmayan hücreler bulunur. Bu hücrelerin bir kısmı yabancı dil öğrenmek gibi daha önce yapılmayan bir iş yapıldığında aktive olur. Bu hücreler daha sonra başka konularda da kullanılır. Yani yeni bir yabancı dil eğitimi, beynin çalışan alanlarını genişletir.

5- Kitapları Orijinalinden Okumak, Filmleri Orijinal Haliyle İzlemek 

Eğer tercüme kitap okuyor, dublajlı film seyrediyorsanız asla orijinalindeki duyguyu yakalayamazsınız. En iyi çeviriler bile aslının yerini tutmaz.
Sanat sever insanlar için sadece bu mesele bile yeni dil öğrenmek için yeterli sebeptir. Uluslararası film festivallerini, müzik çalışmalarını yerinde izlemek çok daha etkileyicidir.

6- Farklı Kültürleri Tanımak 

Farklı kültürle temas halinde olunsa bile orijinal dilde takip edilemiyorsa yine bir şeyler eksik kalacaktır. Her kültür kendi dilinden öğrenilebilir.

7- Yabancı Dil Öğrenmek Hafızayı Güçlendirir 

Yabancı dil öğrenmenin hafızayı güçlendirdiği bilinir. İki dil arasında geçişler yapmak zihni zorlar ve çoklu görevler arasında gidip gelmeyi kolaylaştırır. Dolayısıyla yabancı dil öğrenmek, kişinin çoklu görevlerdeki

İngilizcedersler.net copyright © 2023 tüm hakları saklıdır.