Work and Travel Programı

26.05.2021
459
Work and Travel Programı

Work and Travel Programı 
Work and travel programı yurtdışına çıkıp çalışma imkanı sunan bir program ve bunun bize kattığı en önemli artı dil geliştirmektir ve sosyalleşmek için çok yararlı olan bu programa katılmak için de bazı şartlar var ilk olarak ortalamanın en az iki olması gerekiyor. Orta seviyede İngilizce bilmek gerekiyor çok iyi bilmek gerektiğini düşünmeyin çünkü sordukları sorular çok zor olmamakla birlikte orta seviyede İngilizce bilen insanların kolaylıkla geçebileceği düzeyde bir sınav yapıyorlar ayrıca vize almak içinde sizi mülakata sokuyorlar bunun içinde orta düzeyde bir İngilizce gerekiyor.

Üniversite öğrencisi de olmak gerekiyor bu programa başvurabilmek için ancak açık öğretim okuyan öğrenciler maalesef bu programa başvuramıyor. Kabul edildikten sonra üç ay çalışma hakkı kazanıyorsunuz ve artı bir ay programı bitirdikten sonra size seyahat hakkı kazanıyorsunuz genellikle öğrenciler okul dönemine denk geldiği için iki hafta bu hakkı kullanıyor. Work and travel da çalışacağınız şirketi iyi belirlemeniz gerekiyor üç ay boyunca göreceğiniz insanlar sizin seçtiğiniz insanlar olacak ve iyi araştırarak bu tercihi yapmanız gerekli kendiniz bile gitseniz şirkete bağlı olmanız gerekli. Kalacak yeri başvurduğunuz şirket belirliyor ancak yine kabul edip etmemek size kalmış ancak çok pahalı konaklama yerlerini tercih etmemeniz sizin için daha faydalı olacaktır ancak bazen ücretsiz konaklama yeri de verilebiliyor.

Hangi işte çalışacağınızı seçmiş olduğunuz şirket belirliyor eğer İngilizceniz iyiyse daha çok insanlarla iletişim kurabileceğiniz pozisyonlar size verilirken İngilizceniz iyi olmadığı durumlarda daha az iletişim kuracağınız pozisyonlara sizi koyuyorlar. Genellikle iyi İngilizceniz varsa kasa tarafına veya garsonluk işini size veriyorlar ancak İngilizceniz kötüyse housekeeperlık ve dishwasherlik size verilebilecek işlerdir bu işlerde bile İngilizcenizi geliştirmek fazlasıyla mümkün. Şehir seçimlerinde ise çok pahalı olan şehirlerde olan işleri kabul etmek için iki defa düşünün çünkü oradaki yaşam çok pahalı olabilir o yüzden küçük kasabaları tercih etmeniz para biriktirmenize de yardımcı olur zaten işiniz bittikten sonra size verilen bir ay seyahat süresinde pahalı olan şehirlere gidip biriktirdiğiniz paraları orada harcayabilirsiniz.

Work and travel maliyetini karşılayabilmek için iki işte birden çalışabilirsiniz veya bir işte fazla çalışabilirsiniz harcamalarında bütçenize göre yaptığınız zaman maliyetini siz cebinizden karşılaşabilirsiniz. Dil öğrenmek için çoğu kişinin tercih ettiği bu programa sizde cesaretinizi toplayıp tercih ederseniz size çok fazla şey katabileceği gibi farklı kültürlerdeki insanları da görüp iş yaşamınızdaki dış ilişkilerinizede yardımcı olur.

İngilizcedersler.net copyright © 2023 tüm hakları saklıdır.